Powrót do artykułów

Codzienna pielęgnacja dostosowana do Twojego planu treningowego

Udostępnione przez Sabrina 2014-09-12

Wrzesień jest idealnym okresem, by powrócić do aktywności, które być może zaniedbałaś w czasie lata, zwłaszcza ćwiczeń! Zastanawiasz się, jak najlepiej przygotować skórę do ćwiczeń i co zrobić, aby po treningu wyglądała idealnie? Czytaj dalej, a dowiesz się, jak rozpieszczać swoją skórę przed i po aktywności fizycznej.

Do startu gotowi, start!

Mimo, że regularne ćwiczenia mają pozytywny wpływ na nasze fizyczne i emocjonalne zdrowie, mogą być ciężkie dla naszej skóry. Najlepiej jest przygotować swoją skórę za pomocą odpowiedniej pielęgnacji, dopasowanej do rodzaju aktywności fizycznej, jaką będziesz wykonywać – joga i pływanie wpływają na skórę w całkiem inny sposób.

Gdy ćwiczysz, temperatura Twojego ciała podnosi się a pory w skórze rozszerzają. Wzmaga się perspiracja, co pomaga odprowadzać nadmiar ciepła i zachować normalną temperaturę ciała. Mimo, że zjawisko to jest dowodem, że Twoje ciało funkcjonuje tak jak powinno, możesz chcieć zwalczać jego negatywne skutki (pot powoduje powstawanie plam na ubraniach i nieprzyjemny zapach). 48H Deo-Care firmy Rogé Cavaillès jest wzbogacony o mikro talk, który wchłania wilgoć i zwalcza nieprzyjemny zapach. Reguluje wydzielanie potu przez 48 godzin, jednocześnie pozwalając skórze oddychać. Dzięki składnikom odżywczym i kremowej konsystencji, pozostawia skórę niesamowicie gładką.

Jak zapewne wiesz, Twoja skóra musi oddychać gdy ćwiczysz, unikaj więc blokowania porów kryjącymi podkładami i pudrami matującymi. Jeśli nie chcesz rezygnować z makijażu, wybieraj podkłady o lekkiej konsystencji i nie nakładaj zbyt wielu warstw. Teraz jesteś gotowa do treningu!

Pielęgnacja po treningu

Gdy skończysz ćwiczyć, daj sobie czas na odpoczynek i regenerację. Choć prawdopodobnie czujesz się naładowana energią i świeża, Twoja zaczerwieniona od wysiłku twarz może świadczyć, że jest odwrotnie. Na szczęście łatwo to naprawić!

Twoje ciało straciło dużo wody w czasie ćwiczeń. Aby zregenerować siły, uspokoić mięśnie i zapobiec zakwasom, ważne jest, aby się odpowiednio nawodnić. Gdy już ugasisz pragnienie, weź prysznic, aby się zrelaksować i oczyścić skórę. By delikatnie oczyścić skórę, użyj hipoalergicznego produktu niezawierającego mydła. Mleczko myjące Dermazero Surgras Extra-Soft firmy Rogé Cavaillès wzbogacone jest o składniki zmiękczające (olejki ze słodkich migdałów i pestek brzoskwini), aby delikatnie oczyścić skórę, pozostawiając ją elastyczną i w świetnej formie. Gdy jesteś już czysta i świeża, pora na nawilżanie. Stosowanie środka nawilżającego na całe ciało pomoże przeciwdziałać wysychaniu powstającemu w wyniku utraty wilgoci. Mleczko nawilżające do ciała Nutrissance firmy Rogé Cavaillès głęboko odżywia skórę dzięki formule wzbogaconej o witaminy i minerały. Nie zawiera ono parabenów, olejów mineralnych i fenoksyetanolu, nadaje się więc idealnie dla suchej, delikatnej i podrażnionej skóry.

Ten rytuał pielęgnacyjny sprawi, że Twoja skóra będzie ukojona i pełna blasku. Teraz nikt nie będzie w stanie stwierdzić, jak ciężko trenowałaś, patrząc na Twoją twarz!